Vilka vi är

Tillsammans skapar vi digital marknadsföring

Vi är ett team som är dedikerade våra kunders framgång. Alla som arbetar på Ampilio har lång erfarenhet från marknadsföring, reklam och digitalisering. De flesta av oss har tidigare karriärer hos våra leverantörer, stora mediehus och utbildning på högskolenivå inom vårt område.

Med vår erfarenhet hjälper vi våra kunder med digitala inköp och strategier, istället för att bara sälja en produkt eller klick.

Vi är certifierad partner både hos Google & Facebook.

Du når oss enkelt på 021-444 02 20 eller genom att kontakta någon från listan nedanför.

Vi på Ampilio

Våra viktigaste värden

Vi vill vara det ledande och mest attraktiva marknadsföringsbolaget i Sverige. Det vi levererar ska skapa mervärden för våra kunder, leverantörer och oss själva samt bidra till lönsamhet för våra kunder och en hållbar digital utveckling.

Läs gärna mer om våra företagspolicy

lopande optimering
Peter

Integritet & ett öppet internet

Digital hållbarhet, framtidens internet och integritet är några av vår samtids viktigaste frågor.
Alla på Ampilio arbetar aktivt med att främja en framtid där internet är fritt och öppet. Vi tar medvetna val för att inte samla mer information om våra besökare, våra kunders kunder eller andra personer än vi behöver.

Teamet på Ampilio

Ampilios växel når du enkelt på 021-444 02 20, eller ring direkt till någon av våra underbara kollegor. Direktnummer och kontaktuppgifter hittar du här nedanför.

Sofia Wallin
Sofia Wallin

Digital strateg/Projektledare
Tel: +46 739 60 06 70
E-post: sofia.wallin@ampilio.se

Simon Ekberg
Simon Ekberg

Projektledare
Tel: +46 21 444 02 11, +46 70 940 81 28
E-post: simon@ampilio.se

Mathilda Johnsson
Mathilda Johnsson

Försäljningschef
Tel: +46 70 635 55 13
E-post: mathilda@ampilio.se

Gustav Lindh
Gustav Lindh

Digital Marketing Specialist
Tel: +46 21 444 02 20
E-post: gustav@ampilio.se

Emelie Frantz
Emelie Frantz

Digital Marketing Specialist/Projektledare
Tel: +46 72 231 88 31
E-post: emelie.frantz@ampilio.se

emilia engstrom
Emilia Engström

Digital strateg/Projektledare
Tel: +46 70 798 39 45
E-post: emilia.engstrom@ampilio.se

Lucas Örfelth
Lucas Örfelth

Digital strateg/Projektledare
Tel: +46 73 500 32 22
E-post: lucas@ampilio.se

Peter Bergdahl
Peter Bergdahl

VD
Tel: +46 70 662 11 58
E-post: peter@ampilio.se

Peter Näsman
Peter Näsman

Digital strateg/Projektledare
Tel: +46 70 965 56 09
E-post: peter.nasman@ampilio.se

Rebecka Smith
Rebecka Smith

Amazon Specialist
Tel: +46 73 391 70 73
E-post: rebecka@ampilio.se

Wayne Smith
Wayne Smith

Amazon Expert
Tel: +46 73 391 70 73
E-post: wayne@ampilio.se

Safi Diop
Safi Diop

Amazon Specialist
Tel: +46 73 391 70 73
E-post: safi@ampilio.se

Osama Ibrahim
Osama Ibrahim

Marketing Expert
Tel: +46 76 301 00 46
E-post: osama@ampilio.se

Tina Källklint
Tina Källklint

Webbutvecklare
Tel: +46 76 301 04 02
E-post: tina@ampilio.se

elvira danielsson
Elvira Danielsson

Digital Marketing Specialist
Tel: +46 73 525 36 03
E-post: elvira.danielsson@ampilio.se

ampilio approved
Max Forsberg

Webbutvecklare
Tel: +46 21 444 02 20
E-post: max.forsberg@ampilio.se

ampilio approved
Ella Arenlind

Digital Strateg
Tel: +46 21 444 02 20
E-post: ella.arenlind@ampilio.se

ampilio approved
Johan Åslund

Film och foto
Tel: +46 21 444 02 20
E-post: johan.aslund@ampilio.se

Sophie Eliasson
Sophie Eliasson

Föräldraledig

Digital Marketing Specialist
Tel: +46 73 935 90 95
E-post: sophie@ampilio.se

Malin Schrammel
Malin Schrammel

Föräldraledig

Digital Marketing Specialist
Tel: +46 76 327 80 95
E-post: malin@ampilio.se